KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, mikropigmentasyon çalışmasıdır. Dövme benzeri bir uygulama olan kalıcı makyajda, görünümün daha estetik, canlı ve sağlıklı hale gelmesi için çeşitli işlemler yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj ile Yapılabilecek Görüntüler Nelerdir?

Kalıcı makyaj,

 • Kaş kontürü
 • Kaşların doldurulması ve seyrek görüntünün giderilmesi
 • Dudak kontürü
 • Dudaklarda kalıcı ruj uygulaması
 • Gözlerde eyeliner
 • Gözlerde alt ve üst kısıma göz kalemi uygulaması
 • Kirpik diplerine noktasal uygulamalar ile kirpiklerin daha dolgun gösterilmesi
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu tedavi lokal anestezi eşliğinde çeşitli kalınlık ve şekillerdeki iğneler ile, yapılacak olan görüntüye uygun boya rengi seçilerek deri altına boyaların hapsedilmesi ile uygulanır. Tedaviden önce titiz bir hazırlık aşaması gerekmektedir. Hasta muayene edilir ve talepleri öğrenilir. Hastanın talep ettiği makyaja göre yapılacak olan görüntü tasarlanır. Bu tasarım direk olarak hasta üzerinde uygulama alanında yapılır. Fakat tasarımda silinebilen kozmetik kalemler kullanılır. Çizim şekillendirme, gerekli ise kılların alınması, kesilmesi gibi adımlar da tamamlandıktan sonra, lokal anestezi eşliğinde işlem başlar. Çeşitli teknikler ile iğnelere alınan boyalar deri altına hapsedilir. Kullanılan teknikler kıl tekniği, gölgelendirme, doldurma gibi tekniklerdir.

Hangi tekniğin nerede, nasıl, ne derinlikte uygulanacağı uzman kişi tarafından belirlenir. Çünkü en doğal ve estetik görüntünün nasıl elde edilebileceği ancak uzman kişi tarafından belirlenebilmektedir. Hedef görüntü için belli bir rota izlenerek uygulanan teknikler ile tasarım sabitlendikten sonra uygulama alanı sterilize edilerek işlem sonlandırılır.

Kalıcı Makyajda Kullanılan Renkler Nelerdir ve Nasıl Seçilir?

Kullanılan renkler yapılacak olan görüntünün özelliği, hastanın ten rengi, saç, kaş, göz rengi, talep ettiği görüntüye uygun olacak renk göz önünde bulundurularak seçilir.

Kalıcı makyajda kullanılan renkler,

 • Siyah
 • Kahve tonları
 • Kızıl tonlar
 • Karamel tonlar
 • Pembe, kırmızı ve şeftali tonları
 • Mavi, yeşil gibi renklerdir.

Genellikle eyeliner uygulamalarında siyah ve kahve tonları, kaşlarda kahve, siyah, karamel ve kızıl kahve gibi saç rengine uygun renkler, göz kaleminde yeşil, mavi, siyah, kahve renkleri ve rujlarda pembe, kırmızı gibi renkler kullanılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Yapılır?

Bu tedaviler tek seansta tamamlanan tedavilerdir. Tek seansta istenilen görüntünün yapılmasından sonra bazı geçici yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler iyileşip, boyalar doğallaştıktan sonra, yapılan görüntü kontrol edilmeli gerekli ise rötuşlar yapılmalıdır. Rötuşlar da tek seansta yapılabilmektedir.

Kalıcı Makyaj ile Elde Edilen Sonuçlar Ömür Boyu Kalıcı mıdır?

Bu tedavi ile yapılan görüntüler, ömür boyu kalıcı değildir. Hapsedilen boyalar alerji yapmaması için, özel yarı kalıcı yarı geçici boyalar ile yapılır. Bu şekilde hem görüntüler yenilenebilir hem de istenilmediği takdirde bir daha yapılmayabilir. Bunun yanı sıra bu boyalar özelliği sayesinde lazer ile silinebilir. Yapılan kalıcı makyajın ortalama kalıcılık süresi ise 9 aydır

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nedir?

Kalıcı makyaj fiyatları hakkında bilginin netleşmesi için tedavi planının belirlenmesi gerekir. Bu konuda yani kalıcı makyaj ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için bize başvurabilirsiniz.

 

ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish