LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon da önemli kriterlerden biri kullanılacak lazer sistemlerine karar vermektir.Etkili bir epilasyon için kıl tipi ve cilt tipine uygun lazerler kullanmak gereklidir.Biz Almina polikliniği olarak her kıl ve cilt tipi ile yaz mevsiminde bile kullanılabilen lazer sistemlerine sahibiz.Lazer epilasyon cihaz değil bir sistem işidir diyerek 5 farklı lazer sistemini epilasyon tedavisinde kullanmaktayız.

Bunlar;

*Soprano ice buz lazer

*Alexandrite lazer

*Nd yag lazer

*Leda taramalı diod lazer

*led Buz lazer

Yaşadığımız yoğun hayat temposu biz insanların zamanını etkin şekilde kullanmasını gerektirmektedir ve lazer epilasyonda bu amaca hizmet eden en iyi uygulamadır. Uzun yıllar çoğunlukla kadınların kabusu olan kıllar bu uygulama sayesinde rahat bir nefes almayı sağlamıştır.

Her geçen yıl erkekler tarafından da talebin arttığı lazer epilasyon, kılların büyük çoğunluğunu kökten yok ettiği için sosyal hayatı daha yaşanılır ve pratik kılmakta.

İnsan vücudunda normal kıl yapısının dışında birde aşırı kıllanma görülebilir ve bunun birden fazla sebebi olabilir.Hormonal bozukluk, tiroid hastalıkları,yumurtalık kistleri gibi rahatsızlıklar, genetik, ilaç kullanımına bağlı vs. durumlarla aşırı kıllanma yaşayan kişilerin psikolojik ve sosyal açıdan sıkıntıları büyüktür. Yüzünde kıllanma sorunu ile bize gelip birkaç seans sonunda ‘artık aynalardan çekinmiyorum,dışarı çıkarken elimde cımbızla oyalanmıyorum ve insanlarla konuşurken kendimi daha rahat hissediyorum’ cümleleri kuran kadınlar yukarda yazdıklarımın sadece küçük bir örneğidir.

Tüm bu bilgilerin ışığında bilinmesi gereken en hassas nokta şudur ki; Lazer epilasyonun konforundan yararlanabilmenin 3 doğrusu vardır. Bunlar; doğru zaman,doğru uzman ve doğru cihazdır.Biz Almina Polikliniği olarak bu 3 doğruyu bünyemizde değerli misafirlerimiz için bulundurmaktayız. Uygulamadan fayda görmeyecek alanları kişilere aktarır işlemini ona en uygun hale getirerek paradan ve zamandan tasarrufunu sağlarız zira sonuç almayacak kısımlar sizinle beraber bizleri de mağdur edebilmektedir.

Lazer epilasyon ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için derlediğimiz soru ve cevaplarda bulabilirsiniz.

Lazer epilasyon kanser yapar mı?

Lazerden yayılan radyasyonun etkisi bir cep telefonu kadardır maksimum.Bu da kanser olmanız için yeterli değildir.Yıllardır bu işlemi yapan kişiler olarak böyle bir vaka ile karşılaşmadık.

Lazer epilasyon ciltte leke yapar mı?

Uygulama sonrası cildinizi güneşten korumanız şarttır ama bu zaten günümüzde dikkat etmemiz gereken bir durum.O yüzden güneşten korunduğunuz sürece hiç problem yaşamazsınız.

Lazer epilasyon yumurtalıklarımı etkiler mi,kısır olur muyum?

Lazer cildin altında en fazla 1 cm kadar ilerler yani kıl kökünüze kadar bu sebeple üremenizde sıkıntı olmaz ya da herhangi bir yumurtalık problemi yaşamazsınız.Ayrıca lazer yaptırdıktan sonra hamile kalan çok misafirimiz olmuştur.

Lazer epilasyon sonrası kıllarım tekrar çıkar mı?

Yaşam devam ediyorsa hormonlarda çalışmaya devam eder bu sebeple kıllarda tekrar bir çıkış gözlemlenebilir fakat bu kıllarınızın ilk hali ile geri geleceği anlamına gelmez. Bozulmuş kıl folikülü cansız ve ince,sayı olarak da çok az tüy çıkaracaktır.Endişe edecek bir sonuç yaşamazsınız.

Lazer epilasyon yaptırmak için yaş sınırı var mıdır?

14 yaş itibari ile yapılabilir fakat biz bayan misafirlerimizde en az 2 yıl regl görmüş olmasını şart koşarız.Aktif hormon sürecini atlatmalarını bekleriz ki yaptığımız işlemler sonuç verebilsin.

Kıllarım tamamen bitecek mi?

Üzgünüz ama hayır %100 kılsız kalma durumunuz söz konusu değildir.Lazer epilasyonun sonuçları kişiden kişiye ve kıl durumuna göre değişkendir.Örneğin,
açık renk kılı olan kişide sonuç almak daha zorlayıcıdır fakat koyu renk olanlarda sonuç mükemmele yakındır.

Lazer epilasyon batık kıllarımı düzeltir mi?

Kesinlikle bu problemi olan kişilerde sonuç yüz güldürücüdür.Batıklar genelde kuru ciltlerin küçük gözeneklerinden daha geniş kılların çıkmaya çalışması ve alttan gelen kılın baskısı ile yüzeye yakın yerde kendi etrafında dönmeye başlaması ile oluşur. Lazer epilasyonda ise ilk seans da önce dokuda yer açılır ve kıllar özgürlüğüne kavuşur. Diğer seansa kadar yüzeye çıkan kılların bir kısmı dökülür bir kısmı da lazeri alacak pozisyona ulaşır.Böylece sonraki seanslarda azalan yada cansızlaşan kıllar batık oluşturmaz ve dokununca o pürüzsüz cilt hissini sizde yaşarsınız.

Lazer epilasyon en çok hangi kıllarda sonuç verir?

Kol altı, genital ve bacağın alt yarımı şimdiye kadar en iyi sonuç alan bölgeler olduğunu gözlemledik.Öyle ki; bu alanlar lazere başlamadan önce çoğunlukla kişinin kendi tarzında çeşitli işlemlere maruz kalmıştır.Jilet,ağda,ip gibi. Uyarılan bu kıllar daha sert ve koyu renkli olurlar.Yani lazer epilasyon için idealdirler.Yüz,kol ve bacağın üst yarımı ise genelde açık renk ve cansız tüylere sahiptir.Bu sebeple lazerde sonuç almaları biraz daha uzar.

Lazer epilasyon kaç seans da sonuç verir?

Yine kişiden kişiye değişen bir sonuçtur fakat bir çok misafirimiz 3 ve ya 4 seanstan sonra ciddi anlamda rahatlamıştır.

 

 

 

ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish